08 Lip 2016 go back

Boston Scientific w Q22

Boston Scientific Corporation to kolejna firma, która przeprowadzkę do Q22 zamierza połączyć z ekspansją swojej działalności w Polsce i regionie.

Dotychczas polski oddział tej amerykańskiej firmy projektującej i produkującej aparaturę medyczną wykorzystywaną w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii, zajmował się wyłącznie hurtową sprzedażą aparatury medycznej.

Przeprowadzka do Q22 będzie się wiązać z rozszerzeniem jej dotychczasowej działalności – firma Boston Scientific, która docelowo zajmie w Q22 2 000 mkw. Powierzchni biurowej, zamierza otworzyć centrum szkoleniowe.

Boston Scientific jest pionierem w opracowaniu technologii dla minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Firma istnieje na rynku dopiero od 25 lat, a już jest zaliczana do gigantów inżynierii biomedycznej. Swój sukces zawdzięcza innowacyjnym produktom znajdującym zastosowanie w najbardziej potrzebujących obszarach medycyny. W 26 siedzibach Boston Scientific jest zatrudnionych obecnie ponad 25 000 osób. Firma dostarcza ponad 13 000 swoich produktów do 45 krajów na świecie. W ostatnich 5 latach Boston Scientific przeznaczył 6 miliardów dolarów na zakup nowych technologii. Firma zatrudnia ponad 1 000 pacjentów do testów klinicznych. Każdego roku na badania nad nowymi technologiami przeznaczane jest 25 miliardów dolarów. Boston Scientific jest znany z badań nad rozwojem stenów będących jednocześnie nośnikiem leków, stosowanych podczas zabiegu angioplastyki w leczeniu zwężonych w wyniku choroby (najczęściej miażdżycy) naczyń krwionośnych.

Q22 to nowoczesna przestrzeń biurowa zlokalizowana w centrum stolicy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Tylko na przestrzeni ostatnich kilku tygodni umowy najmu w biurowcu podpisało pięciu prestiżowych najemców.

– Z radością witamy w Q22 tak innowacyjną firmę, jak Boston Scientific, – powiedział Michał Żelski, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment. – Nasza powierzchnia nie jest zwykłą powierzchnią biurową – to narzędzie pomagające w odniesieniu sukcesu. To „Space for Leaders”, a takim właśnie liderem w dziedzinie nowoczesnej aparatury medycznej jest Boston Scientific.

Obecnie poziom wynajmu Q22 to niemal 70 proc. dostępnej powierzchni biurowej. Wśród najemców znajduję się firmy takie jak: Deloitte, Allegro, Linklaters, William Demant, Citi Handlowy, Puro Hotels.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych.